Konfirmation sommaravslutning 2004

År 2004 hade Hovsjö kyrka en egen liten konfirmationsgrupp som träffades i samband med ungdomssamlingarna. Konfirmation blev i Hovsjö kyrka i samband med sommaravslutningen. Efter familjemässan blev det utflykt till Alphyddan.

Konfirmationsgruppen tog hand om processionen Konfirmationsgruppen vid altaret Textläsning av Linda Aho och Noah Samoiel En bild på församlingen På väg till nattvarden Lovsången ljuder stark och klar Hovsjö kvartetten sjunger Gudstjänsten avslutas Petra Aho, en glad konfirmand Gruppbild på konfirmationsgruppen Picknick på Alphyddan Mat i det fria Brånedals på Alphyddan Från gräsmattan Flytvästarna på innan kanotfärd Alphyddan är vackert Håkan på fiol, Britt-Marie på nyckelharpa Många nya intryck Den traditionella tipsrundan Ute på Yngern Många ville ut på sjön