Blandade bilder från 2002

Lite blandade bilder från KU-kvällar 2002. Under våren var KU fortfarande ganska litet men under hösten var det över 50 personer på varje samling och vi var tvungna att ha andakter och undervisning i kyrksalen istället för soffgruppen. Det är också med en bild från kristna skolgruppen på Västergård gymnasiet. Att försöka driva en kristen skolgrupp är inte lätt alla gånger men väldigt givande.

Anna, linslusen Maria A, Rickard och lille Martin Desirée, Maria A, Charlotte, Jill och Martin Alla syskonen Ahlman samlade Gustav eller Rickard: Vem spänner sig mest? Döm själv! På väg ut, men en bild finns det alltid tid för Vårt äldre lovsångsband Anna och Henrik + Robin Kristna skolgruppen på Västergårdsgymnasiet Grupp Markus, ledda av Gustav H i denna viktiga frågesportstävling Grupp Matteus och grupp Johannes Lovsång i Hovsjö Kyrka - Jesus är Kung Lovsången ljuder stark och klar. Vår mycket duktiga lovsångsgrupp gjorde ett strålande jobb Caroline och Alexandra i soffan My, Annie, Lotta och Gustav Siri, Ylva, Gustav A, Jakob och Robin Några ur KU i soffhörnan där vi brukade ha våra samlingar Johan, Jonas, Rickard, Robin och Gustav