Upptaktsläger 2004

Utan vidare förklaringar kommer här några bilder från upptaktslägret. På vårt härliga upptaktsläger 2004 hade vi fint väder ibland och god undervisning. Dessutom hade jag, Gustaf, kommit på en alldeles utmärkt femkamp som Henriks lag vann tätt följda av Robins lag. Nu över till bilderna.

Även om bilderna det här året var få var stämningen minst lika god eller till och med ännu godare än tidigare år. Det var ett kanonläger och en fin start på hösten. Det bästa med lägret var dock att Gud var med i såväl lek som andakt. Gud välsigne er alla!!

På den första bilden grillar vi korv ute på udden och alla har det trevligt. Inte så mycket har hänt här, förutom att Stellan har ställt sig upp och Rickard tittar fram. Rickard i fin flytväst på bryggan. Kristoffer Andersson utan fin flytväst på bryggan. Gustaf hade ordnat en kul femkamp med bland annat kanot-race.