Sommarkonfirmation 2005

Sommarkonfa på Alphyddan med ett härligt gäng varav många kom med i ungdomsgruppen ett tag. Ovanligt många killar däribland Filip Persson som var ledare året därpå. Vi tackar Jesus för det han ger oss och ber för att våra underbara konfirmander ska få gå med honom genom livet. Nedan kommer lite bilder och en kort beskrivning av varje bild. 
 

Utanför huvudbyggnaden softar några i skuggan av parasollerna. Therese, Nicole och Julia passar på att sola. Sara, Sophie och Carro paddlar kanot. Andra är också ute på sjön. Ida, Sara, Lenita och Adelle vågar sig ut på flotten. Bara inte Viktor, Markus och Jocke kastar dem i sjön. Filip, Christian, Anders och Anton ska ge sig ut på sjön med Rickard och Fredrik som redan stigit i båten. Åt gjorde vi naturligtvis också på lägret. Fredrik och Anders har satt sig för att äta. Så var det dags att klä ut sig för det årliga töntOS. Jonas och Maria!! Alla samlade för den högtidliga invigningen. Gustaf och Filip.