Blandade bilder från 2006

Detta var året då KU fick arrangera Innebandy-SM för första gången sedan Martin med flera äntligen kirrat segern i mellangruppen. Det var också ett år med helt underbara konfirmander varifrån flera följde med på ungdoms Oas. Nedan kommer lite bilder och en kort beskrivning av varje bild. 
 

Att arrangera stiftsmästerskapen visade sig vara en stor uppgift som många fick vara delaktiga i Vi började dagen med lovsånger. Sedan kom matcherna igång. Lag hade kommit från när och fjärran och det var hög stämning i hallen. Så var det dags för prisutdelning... ...och KU blev tvåa och trea. Priset mottogs ur nye biskopens hand. Periodvilans bön med Kristus United. Till ungdoms Oas var vi en stor grupp. Men roligast var kanske att sex av våra konfirmander följde med. Emma S, Jens, Andreas, Malin, Annie och... Niklas som alltid var på gott humör.