Sommarfesten 2008

Traditionen håller i sig: även det här året ordnades det med sommarfest och alla var bjudna. Maria Ahlman har tagit lite bilder som du kan se nedan. Hon har även skrivit bildtexterna. Vi tackar henne för detta och ger oss raskt i kast med att titta på bilderna och minnas vår sommarfest.. 

Festdeltagare som väntar på att det roliga ska börja Strandtema som här presenteras av Festfixaren Anna Festen i full gång, snart mat! Borden fick uppgifter under middagen. Här utförs en dans Så här glad är man om man har en ny fin käke som Tina har Tävlingsdags! Vattenballong-volleyboll Några fegisar kollar på Snart dags för match, alla är laddade 5 sekunder senare är alla ballonger pangade, dags för juryn att utse vinnande lag Oskar och Adam tar det lugnt Tina och Josefine ser ut att må bra Dagens konferencier var Johan och han gjorde ett bra jobb. Alex gjorde sin årliga insats bakom trumsetet Emma sjöng en sång, ackompanjerad av Johnny och Erik Här är det dags för ett tal som också ingick i bordsuppgifterna, Rickard, Andreas, Matilda och Jens. Ommöblering! Här ska det bli andakt Körtjejerna som ledde lovsången med teamet Så där ja, nu ska det bli skönt att lovsjunga lite Henrik var kvällens talare och förmedlade visdomsord från bibeln Stellan sa också ett par ord innan det var dags att ge sig av hemåt